Jak zamówić jedzenie po angielsku

Poza granicami kraju

Cześć! Jestem Julia i dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami moimi doświadczeniami z zamawianiem jedzenia po angielsku. Od jakiegoś czasu mieszkam za granicą i muszę się porozumiewać w języku angielskim na co dzień. Jedną z ważnych umiejętności, której nauczyłam się w trakcie tego czasu, jest zamawianie jedzenia w restauracjach. Dzisiaj opowiem Wam jak można to zrobić.

Znajomość podstawowych zwrotów

Zacznę od podstawowych zwrotów, które warto znać przy zamawianiu jedzenia w języku angielskim. Są to:

  • „Hello” – przywitanie się
  • „Can I have a menu, please?” – poproszenie o menu
  • „I would like to order…” – złożenie zamówienia
  • „Could I have bill, please?” – poproszenie o rachunek

Te proste zwroty pozwolą Wam zbudować podstawową komunikację w restauracji.

Zrozumienie menu

Kolejnym ważnym elementem jest zrozumienie menu w języku angielskim. Często restauracje umieszczają angielskie wersje swojego menu, więc warto zapoznać się z językiem menu przed wizytą. Jeżeli nie jesteśmy pewni jakie danie zamówić, zawsze możemy zapytać obsługę o rekomendacje.

Zamawianie jedzenia

Podczas zamawiania jedzenia warto używać zdania „I would like to order…”. Możemy go uzupełnić o konkretną potrawę, np. „I would like to order a pizza”. Jeżeli chcemy poprosić o zmianę składników, możemy użyć zwrotu „Could I have this without…”.

Pamiętajmy również o uprzejmości i podziękowaniach po złożeniu zamówienia. Możemy powiedzieć „Thank you” po złożeniu zamówienia lub podziękować obsłudze na końcu posiłku mówiąc „Thank you for meal!”.

Płatność

Na koniec warto wspomnieć o płatności. Jeżeli chcemy poprosić o rachunek, możemy użyć zwrotu „Could I have bill, please?”. Jeżeli wszystko jest w porządku, możemy podziękować i uiścić płatność, mówiąc „Here is payment”. Jeżeli zostawiamy napiwek, możemy go podziękować dodając zwrot „Keep change, please”.

  Jak zmusić psa do jedzenia - Porady i techniki

Podsumowanie

Zamawianie jedzenia po angielsku może być prostsze, gdy znamy podstawowe zwroty i umiemy się porozumieć. Pamiętajmy o grzecznościowych zwrotach i uprzejmości, a zamawianie jedzenia w języku angielskim będzie dla nas łatwiejsze. Mam nadzieję, że te wskazówki okażą się dla Was pomocne. Smacznego!